KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17004558
nr 1700 4558
Batte Sahlin
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 62. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 15x19 cm
Batte Sahlin, född 1929 i Åre, svensk målare och skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 maj 2025
kl 20:54:39
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr